Życiowa odwaga

Życiowa odwaga

do dokonywania zmian
do życia w zgodzie ze swoją prawdą
do wychodzenia z ograniczeń umysłu, masowej świadomości
ku osobistej wolności, spełnieniu i radości bycia

W zasadzie można postawić znak równości między Życiową Odwagą a Wolnością i Pełną Akceptacją Siebie. Mając odwagę być sobą, jesteś naprawdę wolny(a), w pełni akceptujesz siebie, w całym spektrum wszystkiego czym naprawdę jesteś, z pasją do wszystkiego co tworzysz. Masz lekkość w byciu sobą i podejmowania wyborów, lekko podążasz za zmianą, jesteś nią. Jesteś wolny od i do wszystkiego.

Nie myl życiowej odwagi z brawurą. Brawura jest jak skok do pustego basenu, gdzie pustym basenem jest brak kontaktu z własnym sercem, brak świadomości siebie i brak czucia ciała, a uwaga jest raczej skierowana na zewnątrz niż do siebie, do środka.
Wchodzenie w swoją odwagę, to podążanie za głosem serca, za głosem intuicji i ufanie swoim uczuciom. To ufanie sobie ponad wszystko i bez względu na wszystko. To jak wypłynięcie na ocean, bez celu, bez gwarancji, bez danych, gdzie jedynym kompasem jest Twoje serce, Twoja Świadomość. Płyniesz w oceanie życia i z radością doświadczasz w nim siebie.

To co stanowi barierę w podążaniu za głosem serca, za swoją mocą i odwagą to brak wiary w siebie, wątpliwości, nie ufanie sobie oraz lęk przed byciem sobą, lęk przed odrzuceniem, lęk przed stratą, a przede wszystkim uświadomiony lub nie, lęk przed śmiercią, który dla ego jest ostatecznym unicestwieniem człowieka. A tak naprawdę dopiero wtedy, gdy umrze w Tobie ego, Ty możesz rozpoznać siebie jako Świadomość i naprawdę zacząć żyć!

Wybór i pragnienie życiowej odwagi, to krok do zmierzenia się ze swoimi lękami, które bardzo często nie są takie straszne jak projekcje umysłu na ich temat. Gdy pozwalasz sobie wejść w Obecność czucia siebie, możesz doświadczyć że „nie taki diabeł straszny jak go malują” :), a Ty nie jesteś ani lękiem ani myślami na jego temat.

Kolejny aspekt wchodzenia w odwagę to spotkanie się z brakiem miłości własnej tj. odrzucaniem samego siebie, które jest bardzo, bardzo powszechnym i bardzo nieuświadomionym aspektem funkcjonowania większości ludzi.

Im większą zyskujesz świadomość siebie, tego przed czym uciekasz, tego czego się boisz,tego co w sobie odrzucasz, tego czego pragniesz, im więcej w Tobie Obecności i Przyzwolenia na to co jest i otwieranie się na to co czujesz, Tym bardziej uważnie możesz przekraczać tą magiczną granicę lęku, który tak naprawdę jest dużą iluzją umysłu, a Ty możesz coraz bardziej, pełniej, spokojniej i radośniej żyć, żyć pełniej niż myślisz, że możesz.

Spotkanie w sobie lęku tu i teraz, w pełni Świadomości i Obecności jest tak naprawdę uwolnieniem się od niego. Zobaczenie w sobie aspektów, które odrzucasz i otworzenie się na nie, jest otwieraniem serca na bezwarunkową miłość do siebie. Gdy pozwolisz sobie tego doświadczać, życiowa odwaga czyli Twoje Serce Świadomości, samo uniesie Cie na fali życia, spokojnie, lekko i bezpiecznie. Radość istnienia zaś pojawi się jak lekka bryza dotykająca każdą komórkę Twojego ciała.

Diana Molenda