Bezwarunkowa Miłość-Obecność

Bezwarunkowa miłość, to nie miłość o jakiej zazwyczaj marzymy, czytamy, o której słuchamy piosenki, za jaką tęsknimy, to nie miłość romantyczna.
Bezwarunkowa miłość to miłość boska, to esencja z której utkany jest Świat, wszelkie Istnienie, a więc …każdy z nas i wszystko to czego doświadczamy. Ta miłość nie osądza, nie dzieli, nie walczy… przyjmuje Twój ból, cierpienie, Twoje zwątpienia, kocha to co Jest.
Kocha wszystkie emocje zanurzone w oceanie życia, nie tylko radość, ekstazę, przyjemność, wzruszenie, euforię, ale też smutek, bezradność, złość, rozpacz, wściekłość, gniew czy nienawiść. Bezwarunkowa miłość kocha Prawdę.
Ta miłość nie jest nieosiągalna, wręcz przeciwnie, jest bardziej dostępna niż miłość jaką sobie wyobrażasz, o jakiej marzysz. Dlaczego? Bo ona już jest, jest bardzo blisko Ciebie, jeśli tylko się na nią otworzysz, jeśli przestaniesz szukać i zobaczysz to co jest, to co odrzucasz, to czego nie chcesz, czemu stawiasz opór. Bezwarunkowa miłość jest bardzo rzeczywista, jest wszędzie.
Otwieranie pola serca i przyjmowanie tego, co ludzki umysł osądza i nazywa cieniem, ciemnością, złem itp. i oświetlanie tego Światłem Twojej Świadomości jest drogą do uwolnienia ze wszelkich schematów i ograniczeń umysłu oraz drogą poczucia jedności ze wszelkim Istnieniem.
Otwieranie serca na bezwarunkową miłość do tego co jest, to droga do współczucia, zrozumienia, spokoju, spełnienia i radości. To przyjmowanie prawdy, jaka jest, a nie jaka chciałbyś, żeby była.

Obecność to Świadomość, którą Jesteś
To Ja Jestem, które doświadcza siebie poprzez Twoje ludzkie doświadczenia, ograniczenia ciała i umysłu, to doskonała niedoskonałość, to Twój nieustanny rozwój i nieograniczona kreacja.
Obecność, która jest do rozpoznania w każdym z nas, to stawianie się do rzeczywistości takiej jaka jest, a nie wyobrażeń o niej. To odklejanie się od myśli, którymi nie jesteś, to rozpuszczanie schematów umysłu.
Obecność to rozpoznawanie, że jesteś wszystkim i niczym.

Gdy otwierasz się na boski pierwiastek w Tobie, na bezwarunkową miłość, na to że jesteś i Świadomością i człowiekiem rozpoznajesz swoje Ja Jestem.

Z miłością
Diana Molenda